گزارش برنامه صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل

صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل
صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل
صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل
صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل

به نام خدا
گزارش صعود به قلل کل قدویس کل شیدا و کل بلبل
طبق برنامه اعلام شده باشگاه به منظور صعود به قله‌ی های ابتدایی خط الراس غربی رشته کوه زیبای دنا در تاریخ 99.10.10 ساعت 3:30 تعداد 6 نفر کوهنوردان باشگاه با یک دستگاه مینی بوس از اصفهان به سمت روستای سیور واقع 60 کیلومتری سميرم حرکت کردیم در ساعت 8:30 به روستا رسیدیم. در روستا همنورد خوبمان از خوزستان نیز به ما پیوست با هماهنگی که توسط دهیار محترم روستا انجام شد توانستیم شب را در مسجد روستا سپری کنیم.
طبق اعلام سرپرست محترم برنامه استاد لباف حرکت ازروستا ساعت 6 صبح اعلام شد از این رو همگی ساعت 6 بامداد از روستای سیور به ارتفاع 2170 متر به سمت کمپ عشایر که در انتهای باغات روستا قرار دارد حرکت و بعد از حدود 3.5 کیلومتر پیمایش به محل کمپ عشایر و چشمه به ارتفاع2460 متری رسیدیم.
پس از استراحتی کوتاه به سمت گردنه دیزک حرکت کردیم در میانه گردنه به علت حجم برف ناگزیر به برف کوبی سنگینی شدیم که تا قله ادامه داشت اما با همکاری گروه توانستیم این گردنه به ارتفاع 3120 را در ساعت 11:20 دقیقه به پایان برسانیم پس از استراحتی چند دقیقه ای به سمت شرق و گردنه اتابکی حرکت کردیم و در ساعت 14 به ابتدای گردنه اتابکی در ارتفاع 3350 رسیدیم این نقطه توسط سرپرست محل برپایی کمپ اعلام شد پس از برپایی کمپ گروهی از کوهنوردان شهر سميرم هم در نزدیکی ما مستقر شدند دمای محل کمپ منفي 10 و سرعت باد در حدود 5 تا 10 کیلومتر بود از این رو شب آرامی پشت سر گذاشتیم.
با اعلام سرپرست صبح روز بعد همگی در ساعت 6 بامداد به سمت قله حرکت کردیم و در ساعت 10.15 در تاریخ 99.10.12 همگی با موفقیت و همکاری همنوردانی که از سميرم در مسیر بودند قله کل قدویس به ارتفاع 4340 متر فتح شد. با نظر سر پرست دو تن از همنوردان قله های کل شیدا و کل بلبل را هم صعود کردند و بعد از برگشت آنها به قله کل قدویس و گرفتن عکسی به یادگار از این صعود زیبا به سمت محل کمپ بازگشتیم . پس از رسیدن به کمپ و صرف ناهار ساعت 14:30 دقیقه به سمت روستا حرکت کردیم و در ساعت 18:30 به روستا رسیدیم پس از استراحتی کوتاه راهی اصفهان شدیم و ساعت 23 به اصفهان رسیدیم.
در این جا جای دارد از اهالی محترم روستای سیور که با مهربانی پذیرای ما بودند تشکر کنیم.

نفرات شرکت کننده

استاد احمد لباف (سرپرست)
احمد رضا فرح بخش
مجتبی ترکی
عبد صاحب زمانیان
هادی ذاکری
احسان صفری
خانم ها :
زهرا حیدری

گزارش :احسان صفری

گالری تصاویر

🕺همیشه برفراز و همیشه در اوج باشید ⛳ باشگاه راسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی آنلاین