چگونه ظرفیت شش را افزایش دهید

✍️بسیاری از ورزش ها در دنیای پر از فعالیت امروز نیازمند استفاده از اکسیژن زیاد برای موفقیت در آن ورزش است.با اینکه راه هایی برای افزایش حجم شش ها وجود دارند,همچنین راه های بسیاری هم برای افزایش میزان اکسیژن مصرفی توسط شش ها و کارایی آنها در جذب اکسیژن نیز وجود دارند.این تمرینات را روزانه انجام دهید و پس از مدتی خواهید دید که ظرفیت شش های شما افزایش یافته است.
عمیق نفس بکشید.میتوانید میزان اکسیژنی که شش های شما جذب میکنند را در زمان کمی افزایش دهید,آن هم بدون تحقیقات و بررسی بلند مدت در ورزش یا وسایل تمرین.کلید کار تنفس عمیق و قوی است.
هوا را آرام و کامل بیرون دهید.قبل از آغاز چند دفعه ای تمرین کنید.هیچ اکسیژنی در شش های خود باقی نگذارید.این باعث میشود در تنفس بعدی هوای بیشتری را وارد شش ها کنید.
به دیافراگم خود اجازه دهید با آرام نگه داشتن عضله های شکم پایین بیاید.شکم شما وقتی دیافراگم پایین بیاید منبسط میشود,و فضای بیشتری برای شش ها ایجاد میکند و باعث میشود هوای بیشتری در آنها جای گیرد.
دست های خود را باز کنید,آنها را در دورترین حالت بدن خود قرار دهید.اینگونه به سینه ی خود کمک میکنید.
✍️یک تنفس عمیق انجام دهید.احتمالا دوست دارید شش های خود را تا ظرفیت حدود ۸۰ تا ۸۵% پر کنید تا به بدن خود فضای کافی برای استراحت بدهید.نمیخواهید که همه ی ظرفیت شش های خود را پر کنید به طوری که عضله های شما منقبض شده و ناراحت باشید.
یک نفر همراه خود ببرید,تا تنفس شما را کنترل کند.ممکن است از حال بروید یا ضعف کنید که در این وضعیت نیاز است که دوستتان سریعا عکس العمل نشان دهد.
نیاز نیست در هنگام تنفس گونه های خود را حرکت دهید.عضلات صورت شما باید آزاد و راحت باشند.عضله های شکم و دیافراگم باید کارهای اصلی را انجام دهند..
✍️به صورت خود آب بزنید.این کار را وقتی نفس خود را حبس کرده اید انجام دهید.دانشمندان فهمیده اند که پاشیدن آب بر روی صورت کند کاری قلب را افزایش یا نرخ ضربان قلب را کاهش میدهدکه اولین مرحله ی زیر آب رفتن پستانداران است.

بدن شما آماده ی رفتن زیر آب میشود,که برای این کار نیاز است ضربان قلب شما به صورت کارا تنظیم شود و اکسیژن را وارد خون شما کند تا زنده بمانید.
سعی کنید آب خنک باشد,ولی نه خیلی یخ.آب یخ واکنش دیگری را در بدن شما تحریک میکند که باعث نفس های کوتاه یا تنفس شدید میشود.تنفس کوتاه به قابلیت نگه داشتن نفس برای مدت طولانی صدمه میزند.
✍️عضله های خود را آرام کنید و نفس خود را نگه دارید.مدیتیشن را امتحان کنید یا چشمانتان را ببندید.هر چه انرژی کمتری مصرف کنید,بدن شما مدت بیشتری قادر است نفس را حبس کند.
در فکر خود تا ۱۰۰ بشمارید.تنها بر شماره هایی که در ذهن خود شمارش میکنید و هدفتان که رسیدن به عدد ۱۰۰ است تمرکز کنید.
شماره ای را که به آن رسیدید و دیگر نتوانستید نفس خود را نگه دارید را یادداشت کنید.آن شماره انگیزه ی شما برای به جا گذاشتن رکورد بهتر است.
✍️به آرامی نفس را خارج کنید و ۳ یا ۴ بار تکرار کنید.اجازه ندهید هوای درون شش ها سریع خارج شوند.تا جایی که ممکن است آرام نفس را خارج کنید,با یک ریتم ثابت و ملایم.وقتی یک بار تمرین کردید,این کار را در حین انجام تمرین از اول تا آخر انجام دهید.
بعد از ۳ یا ۴ بار,شش های شما قادر خواهند بود هوای خیلی بیشتری نسبت به بیست دقیقه قبل در خود نگه دارند.
انجام این تمرین به صورت منظم نیز به تمرین و بهبود شش های شما در بلند مدت کمک میکند.
در ارتفاع بالا، سرعت تنفس باید سریع باشد به طوری که بدن اکسیژن کافی خون را تامين كند. اگر بازدم به طور معمول باشد، سرعت تنفس سقوط خواهد کرد و شروع به نفس نفس زدن خواهيم كرد.( اين عمل باعث از دست دادن انر‍ژي مي شود.) بنابراين تمرين تنفس با فشار در صورتي كه به طور مداوم و سريع انجام شود كمك مناسبي براي كوهنورد مي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.